Şenol Güneş, A Milli Takım'la 73. maçında

Şenol Güneş, A Milli Takım'la 73. maçında

A Ulusal Futbol Ekibi Teknik Direktörü Şenol Güneş, Letonya ile yarın oynanacak 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu üçüncü maçıyla ay-yıldızlı takımın başında 73. karşılaşmasına çıkacak.

Sergen Yalçın, eski talebesi Ozan Tufan'ın gelişiminden dolayı çok mutluSergen Yalçın, daha önceki öğrencisi Ozan Tufan'ın gelişiminden dolayı çok mutlu

A Ulusal Futbol Ekibi Teknik Direktörü Şenol Güneş, Letonya ile yarın oynanacak 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu üçüncü maçıyla ay-yıldızlı takımın başında 73. karşılaşmasına çıkacak.

Ulusal ekibin başında ikinci yarıyılını geçiren Şenol Güneş idaresinde ay-yıldızlı takım, 52'si fotoğrafı, 20'si özel 72 maç oynadı. Ulusal ekip, Güneş ile çıktığı 72 maçta 35 zafer, 20 beraberlik ve 17 hezimet yaşadı.

Türkiye, Güneş idaresinde 113 gol attı, kalesinde 70 gole mani olamadı.

Güneş idaresinde 53. fotoğrafı maç

A Ulusal Ekip, Letonya karşılaşmasıyla Şenol Güneş idaresinde 53. fotoğrafı maçına çıkacak.

Türkiye, Güneş yönetinde oynadığı 52 fotoğrafı maçın 30'unu kazandı, 10'unu yitirdi, 12'sinde ise denkliği bozamadı.

Bu maçlarda 92 gol atan ay-yıldızlı takım, kalesinde 45 gol gördü.

Şenol Güneş ile 20 özel maç

A Ulusal Ekip, Şenol Güneş idaresinde 20 de özel maç oynadı.

Türkiye, Güneş idaresinde sahaya çıktığı 20 özel maçta 5 zafer, 8 beraberlik ve 7 hezimet yaşadı.

Şenol Güneş yarıyılı ulusal maçlar

A Ulusal Futbol Ekibi'nın, Şenol Güneş idaresinde yaptığı maçlar ve neticeleri şöyle:

Tarih Yer Organizasyon RakipSonuç 27.03.2021 Malaga Dünya Kupası Elemeleri Norveç 3-0 24.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Hollanda 4-2 18.11.2020 Budapeşte UEFA Halklar Ligi Macaristan 0-2 15.11.2020 İstanbul UEFA Halklar Ligi Rusya 3-2 11.11.2020 İstanbul Özel Hırvatistan 3-3 14.10.2020 İstanbul UEFA Halklar Ligi Sırbistan 2-2 11.10.2020 Moskova UEFA Halklar Ligi Rusya 1-1 07.10.2020 Köln Özel Almanya 3-3 06.09.2020 Belgrad UEFA Halklar Ligi Sırbistan 0-0 03.09.2020 Sivas UEFA Halklar Ligi Macaristan 0-1 17.11.2019 Andorra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 2-0 14.11.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 0-0 14.10.2019 Paris Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 1-1 11.10.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 1-0 10.19.2019 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0 07.09.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 1-0 11.06.2019 Reykjavik Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 1-2 08.06.2019 Konya Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 2-0 02.06.2019 Antalya Özel Özbekistan 2-0 30.05.2019 Antalya Özel Yunanistan 2-1 25.03.2019 Eskişehir Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0 22.03.2019 İşkodra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 2-0 18.02.2004 Adana Özel Danimarka 0-1 19.11.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 2-2 15.11.2003 Riga Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 0-1 11.10.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-0 09.09.2003 Dublin Özel İrlanda Cumhuriyeti 2-2 06.09.2003 Vaduz Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein 3-0 20.08.2003 Ankara Özel Moldova 2-0 28.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Kolombiya 2-1 26.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Fransa 2-3 23.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Brezilya 2-2 21.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Kamerun 0-1 19.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Amerika Birleşik Devletleri 2-1 11.06.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-2 07.06.2003 Bratislava Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 1-0 30.04.2003 Teplice Özel Çekya 0-4 02.04.2003 Sunderland Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-2 12.02.2003 İzmir Özel Ukrayna 0-0 20.11.2002 Pescara Özel İtalya 1-1 16.10.2002 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein 5-0 12.10.2002 Üsküp Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 2-1 07.09.2002 İstanbulAvrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 3-0 21.08.2002 Trabzon Özel Gürcistan 3-0 29.06.2002 Daegu Dünya Kupası Finalleri Güney Kore 3-2 26.06.2002 Saitama Dünya Kupası Finalleri Brezilya 0-1 22.06.2002 Osaka Dünya Kupası Finalleri Senegal 1-0 18.06.2002 Miyagi Dünya Kupası Finalleri Japonya 1-0 13.06.2002 Seul Dünya Kupası Finalleri Çin 3-0 09.06.2002 Incheon Dünya Kupası Finalleri Kosta Rika 1-1 03.06.2002 Ulsan Dünya Kupası Finalleri Brezilya 1-2 23.05.2002 Hong Kong Özel Güney Afrika 0-2 17.04.2002 Kerkrade Özel Şili 2-0 26.03.2002 Bochum Özel Güney Kore 0-0 12.02.2002 Breda Özel Ekvador 0-1 14.11.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Avusturya 5-0 10.11.2001 Viyana Dünya Kupası Elemeleri Avusturya 1-0 06.10.2001 Kişinev Dünya Kupası Elemeleri Moldova 3-0 05.09.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-2 01.09.2001 Bratislava Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-0 15.08.2001 Oslo Özel Norveç 1-1 06.06.2001 Bursa Dünya Kupası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-3 02.06.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 3-0 25.04.2001 Gaziantep Özel Arnavutluk 0-2 28.03.2001 Üsküp Dünya Kupası Elemeleri Kuzey Makedonya 2-1 24.03.2001 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Slovakya 1-1 28.02.2001 Amsterdam Özel Hollanda 0-0 15.11.2000 İstanbul Özel Fransa 0-4 11.10.2000 Bakü Dünya Kupası Elemeleri Azerbaycan 1-0 07.10.2000 Göteborg Dünya Kupası Elemeleri İsveç 1-1 02.09.2000 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Moldova 2-0 16.08.2000 Saraybosna Özel Bosna Hersek 0-2Not: Skorlarda ilk ekip Türkiye olarak alınmıştır.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Hilmi Hoşlanır